Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu’nun ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dünyanın farklı köşelerinden foruma teşrif eden değerli konuklarımıza Türkiye’ye hoşgeldiniz diyorum. Kıtaların, kültürlerin, medeniyetlerin ve milletlerin buluşma noktası hoş İstanbulumuzda sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. 23 ülkeden foruma görüşleri ile katkı sağlayacak olan tüm dostlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.

İki gün evvel milletimizin takdir ve teveccühüyle iktidara gelişimizin 20. yıl dönümünü geride bıraktık. 3 Kasım 2002 seçimlerinin çabucak akabinde ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendik. Bilhassa de parlamenter demokrasi noktaısndaki tecrübesi vatandaşlarımıza da yeni bir idare sisteminin ehemmiyetini ifa ettik.

Hamdolsun milletimize mahcup olacak hiçbir iş yapmadık. Bu süreçte elbette sayısız maniyle, vesayetin oyunlarıyla hatta darbe teşebbüse varan anti-demokratikle karşılaştık. İçinde bulunduğumuz koşullar ne olursa olsun gayretimizi sürekli hukuk ve demokrasi yerinde yürüttük. Türk siyasetinde açtığımız o pak sayfayı hizmetlerle, yatırımlarla, projelerle, ıslahatlarla dolduruyoruz. Elbette kendimizi de ihmal etmedik, etmiyoruz. Kuruluş prensiplerimizden taviz vermeden, partimizi, takımımızı ve siyasetimizi de yeniliyoruz. Mufazakar devrimci derken bir paradoksu değil, kökü mazide olan atiyi tabir ediyoruz. Türkiye’ye dair hayali, teklifi olan kim varsa herkesin katkısını almayı istek ediyoruz. Tıpkı ulu bir çınar üzere köklerimiz derinlere indikçe kollarımız da büyüyor, serpiliyor. Ülkemizle birlikte gönül cvoğrafyalarına ulaşıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir